edt parfüm nedir? -
EDT PARFÜM NEDİR ?

EDT PARFÜM NEDİR ?

EDT Parfüm Nedir?

Teninize uygun çok esanslı olmayan hafif kokulu bir parfüm seçmek istiyor ama hangisinin size uyacağını bilmiyor musunuz? Bunun için EDT parfüm özellikli bir koku seçebilir ve istediğiniz zaman rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ama öncelikle gelin EDT parfümün ne demek olduğunu ve özelliklerini birlikte inceleyelim.

EDT Parfüm Ne Anlama Gelir?

 Tarihi yaklaşık 5000 yıl öncesine dayanan parfüm esanslarına göre farklı kategorilere ayrılmıştır. Bunlardan biri de açılımı Eau De Toilette olan EDT parfümdür. Kullanımı en çok tercih edilen parfüm çeşitlerinden biri olan EDT Parfüm, günlük olarak kullanabileceğiniz bir koku olmakla birlikte %4 -%15 arasında bir oranda saf parfüm içermektedir.

Genellikle hafif kokuların yer aldığı bu parfüm çeşidini gördüğünüz ürünlerin üzerinde mutlaka EDT ya da Eau De Toilette ibaresini göreceksiniz. Eğer bir EDT parfüm satın almak istiyorsanız bu kategorideki parfümlerin özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Xparfumclub’ten seçeceğiniz bir EDP parfüm ile ilgili tüm bilgilere ürün açıklaması bölümünden de ulaşabilirsiniz.

EDT Parfüm Özellikleri

EDT parfüm içeriğindeki esansların hafifliğinden dolayı sıklıkla tercih edilen bir ürün olmakla birlikte bazı özellikleri ile diğer kategorilerdeki çeşitlerden ayrılmaktadır. EDT parfüm özelliklerini incelemek gerekirse;

-          En popüler koku çeşitlerinden biri olan EDT parfüm esans olarak hafif kokuların yer aldığı bir türdür.

-          Her gün kullanılabilir olan EDT parfümün kalıcılık süresi en fazla 3-4 saat arasındadır. O nedenle istenildiği takdirde gün içinde yenilenebilir.

-          EDT parfüm genellikle ten üzerinde koku belli etmektedir. O nedenle göğüs, boyun, çene altı, bilek ve dirsek içlerine sıkarak kokunun net bir şekilde alınmasını sağlayabilirsiniz.

-          Dört mevsim boyunca kullanılabilir olsa da genellikle bahar ve yaz mevsiminde özellikle de gündüz saatlerinde kullanılması önerilir.

-          EDT parfümün kalıcılık süresini uzatmak için önerilen kullanım şekillerinden bir diğeri ise cildinize süreceğiniz kokusuz bir losyon sonrası uygulanmasıdır.

-          Çocuk parfümleri de genellikle EDT kategorisinde üretilmektedir.

-          EDT parfüm fiyatı EDP parfüme göre daha uygun olduğu için aynı zamanda sevdiklerinize alabileceğiniz anlamlı bir hediye seçeneği olmaktadır.

Yayın Tarihi 2022-02-03 Yazar utku zengin Öne Çıkan Kokular 0 2656

Leave a CommentLeave a Reply

Blog Kategorileri

Latest Comments

Blog Ara

Son Gezilen Ürünler

Ürün bulunamadı.