edp parfüm nedir ? -
EDP PARFÜM NEDİR ?

EDP PARFÜM NEDİR ?

EDP Parfüm Nedir?

Her ne kadar beğendiğimiz bir kokuyu alıp kullanma eğilimi gösteriyor olsak da tenimize uygun parfüm seçmek biraz bilgi birikimi gerektiren bir süreçtir. Parfüm seçerken EDP parfüm denildiğinde parfüm satıcısının ne demek istediğini anlamak çokta zor değil. Birkaç küçük faydalı bilgi ve püf noktası ile siz de EDP parfüm hakkında yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz. Böylelikle size yakışacak en güzel kokuyu xparfumclub’te kolaylıkla bulabilirsiniz.

EDP Parfüm Ne Anlama Gelir?

EDP parfüm, Eau De Perfume tanımının kısaltması olarak kullanılmaktadır. Parfümler esans yoğunluklarına göre kategorilere ayrılırlar. EDP parfüm de esans yoğunluğu olarak diğer çeşitlerden daha fazla olmakla birlikte %15 ve %25 arasındadır. Yani kısaca bir parfümeri de satın almak istediğiniz ürünün üzerinde EDP parfüm ya da Eau De Perfume yazısı görürseniz esans yoğunluğunun diğer parfüm çeşitlerinden daha yoğun olduğunu anlayabilirsiniz.

Eğer bir EDP parfüm satın almak istiyorsanız bu kategorideki parfümlerin özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Xparfumclub’ten seçeceğiniz bir EDP parfüm ile ilgili tüm bilgilere ürün açıklaması bölümünden de ulaşabilirsiniz.

EDP Parfüm Özellikleri

Her parfüm kategorisinin içerdiği esans ve notaların da yardımıyla farklı özellikleri bulunmaktadır. Bu durum ayırt edicilik açısından tüm parfüm çeşitlerini birbirinden ayırmak ile kalmaz hepsine ayrı bir anlam yükler. EDP parfüm özelliklerini incelemek gerekirse;

-          Esans yoğunluğu bakımından diğer parfüm türlerinden daha yoğundur. Bu nedenle de genellikle kış aylarında ya da gece davetlerinde kullanılması tavsiye edilir.

-          EDP parfüm kokuları daha güçlü ve oryantal kokular içerir.

-          Sadece EDP parfüm için geçerli olan bir özellik olarak cilt ile birlikte kıyafetlere sıkılması doğru kullanım şekli olmaktadır.

-          Kalıcılık olarak diğer parfüm çeşitlerinden fazladır. Tabii ki kişinin ten özelliklerine göre değişiklik göstermek ile birlikte kalıcılık süresi en az 6 saat en fazla 24 saat olmaktadır.

-          EDP parfümler tene sıkıldıktan sonra bir süre beklenmelidir. Çünkü üst nota etkisini azalttıktan hemen sonra orta notada gelen koku, parfümün teninize uyup uymadığını belirleyecektir.

PARFÜM ESANS ORANLARI

Yayın Tarihi 2022-02-03 Yazar utku zengin Öne Çıkan Kokular 3 2948
Tag: edp, edt, parfum,

3 Comments

 • AynHot

  AynHot 2022-11-15 Reply

  Welcome to the world of adult Dating loveawake.ru
 • ipReEACgldNFPK

  ipReEACgldNFPK 2022-10-01 Reply

  KWyxnOkSI
 • iBMoHTuR

  iBMoHTuR 2022-10-01 Reply

  DZaRpoNgbOhCvn

Leave a CommentLeave a Reply

Blog Kategorileri

Latest Comments

Blog Ara

Son Gezilen Ürünler

Ürün bulunamadı.